‼️ WAŻNE ‼️

Drodzy Pasażerowie,
w związku z Waszymi licznymi zapytaniami, a także – często opartymi na plotkach – niesprawdzonymi informacjami, publikujemy zasady obowiązujące Polaków 🇵🇱 którzy chcą wjechać na terytorium Danii 🇩🇰
📢 Granice nie są zamknięte, każdy z Was może wjechać na terytorium Danii. W czasie kontroli granicznej musi jedynie wskazać cel swojej podróży.
📢 Posiadanie ważnego testu na COVID-19 nie jest wymagane ‼️
📢 Co najistotniejsze, osoby nieposiadające „żółtej karty”, wykazujące wyraźne oznaki choroby, takie jak gorączka, kaszel itp., mogą nie zostać wpuszczone do Danii.
📢 Osoby jadące/wracające z Polski mogą wjechać do Danii w konkretnych sytuacjach; przedstawiamy najważniejsze poniżej:
1️⃣ Pracujesz lub/i mieszkasz w Danii lub jesteś samozatrudniony i wykonujesz pracę na terenie Danii, w tym jako zawodowy artysta lub sportowiec.
2️⃣ Spotkania biznesowe – możesz wjechać do Danii w ramach swojej pracy tzn. uczestniczyć np. w spotkaniach firmowych.
3️⃣Jesteś współmałżonkiem, konkubentem, narzeczonym, dziewczyną, rodzicem, ojczymem, dziadkiem, przyrodnim dziadkiem, dzieckiem, przyrodnim wnukiem, rodzeństwem, przyrodnim rodzeństwem, wnukiem i przyrodnim wnukiem Duńczyka, który mieszka na stałe w Danii lub obcokrajowca zamieszkującego na stałe
4️⃣ Rozmowa o prace – jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, możesz udać się do Danii. Jeśli jesteś mieszkańcem kraju spoza UE, strefy Schengen i Wielkiej Brytanii, musisz być w stanie przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 zdany maksymalnie 72 godziny przed wjazdem.
5️⃣ Jesteś studentem – Możesz podróżować do Danii, jeśli jesteś studentem otwartej instytucji edukacyjnej i pod warunkiem, że musisz uczęszczać na zajęcia lub osobiście podejść do egzaminu.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących podróży z nami prosimy o kontakt 🙂
📧dunczk@dunczyk.com
☎️(+48) 513 669 286
(+48) 730 669 286
(+48) 730 669 286